close
تبلیغات در اینترنت
سپیدار شبکه رایان | سیستم های حفاظتی و نظارتی

سپیدار شبکه رایان | سیستم های حفاظتی و نظارتی

vip
سپیدار شبکه رایان سپیدار شبکه رایان سپیدار شبکه رایان سپیدار شبکه رایان

دوربین های مدار بسته

دوربین های مدار بسته

مفتخریم توانسته ایم با هدف ارائه خدمات به صنایع کوچک و بزرگ مجموعه ای را پدید آوریم ، در این مطلب قصد داریم در مورد دوربین های مدار بسته یا به عبارتی cctv مخفف کلمه (Closed Circuit Television) را ارائه دهیم .

تاریخچه ای کوتاه :

دوربین های مدار بسته معمولا برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند.اولین دوربین مدار بسته در سال 1942 توسط ارتش آلمان برای نظارت بر چگونگی شلیک موشک V2 در ایستگاه پرتاب این موشک نصب شد. حدود 7 سال بعد در آمریکا سیستم های مدار بسته تجاری به بازار آمد با نام Vericon و جالب توجه است که استفاده از این دوربین ها نیازی به مجوز دولتی نداشته است.

دوربین ها را می توان به 2 دسته تقسیم کرد :

1. دوربین های تحت شبکه (IP)

همانطور که از نام این دوربین ها مشخص است این دوربین ها از قوانین شبکه پیروی می کنند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند ، کابل مورد استفاده در این دوربین ها نیز کابل شبکه (cat 5 یا cat 6 ) می تواند باشد که بر اساس محل ، متراژ و ... می توان از این نوع کابل ها (با شیلد محافظ و یا بدون شیلد) استفاده کرد . واحد سنجش کیفیت این دوربین ها مگاپیکسل می باشد ، ولتاژ برق مورد استفاده در این دوربین ها عموما 12 ولت DC می باشد .

2. دوربین های آنالوگ (Analog)

واحد سنجش این نوع دوربین های مداربسته tv line و همانند دوربین های IP ولتاژ برق مورد استفاده در این دوربین ها عموما 12 ولت DC می باشد ، و همچنین کابل مورد استفاده در این دوربین ها کابل کواکسیال  می باشد که یکی از ضعف های عمده این نوع دوربین محدودیت کابل کشی می باشد به اینگونه که برای کابل کشی بیش از 150 متر باید یک تقویت کننده در مسیر کابل قرار داد .

همچین نوعی دسته بندی برای دوربین ها وجود دارد که بر اساس ساختار دوربین ها میباشد ، ( بولت یا بالت و دام ) که بعدا در مطالب بعدی توضیح خواهیم داد

اما نوع دیگر از دوربین هایی که در بازار موجود است دوربین های AHD و EAHD که تلفیقی از این دو نوع دوربین می باشد و در مطلب های بعدی توضیحی را به صورت اختصاصی قرار خواهیم داد.

نصب و فروش دوربین مدارسته دام

دوربین دام سقفی

نصب و فروش دوربین مدارسته بالت

دوربین بالت

نصب و فروش دوربین مداربسته شبکه IP

دوربین IP

نصب و فروش دوربین آنالوگ

دوربین آنالوگ