close
تبلیغات در اینترنت
سپیدار شبکه رایان | سیستم های حفاظتی و نظارتی

سپیدار شبکه رایان | سیستم های حفاظتی و نظارتی

vip
سپیدار شبکه رایان سپیدار شبکه رایان سپیدار شبکه رایان سپیدار شبکه رایان

دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین مدار بسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ (Analog CCTV) یک تجهیز الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آنها به سیگنال های الکترونیکی از آن استفاده می شود. این کار در دوربین های مداربسته به وسیله حسگر الکترونیکی دوربین یا  صورت میگیرد. این حسگر میتواند یکی از انواع CCD یا CMOS باشد. همچنین این نوع دوربین ها نسبت به دوربین های آی پی (ip) و ای اچ دی (AHD) از کیفیت بسیار پایینی برخوردارند که ضعف این نوع دوربین ها محسوب می شود .

سیگنال های ارسال شده توسط دوربین برای ساده سازی مطابق یکی از استانداردهای تلویزیونی رایج PAL یا NTSD به دستگاه ضبط کننده ارسال میگردد. از این طریق شما میتوانید دوربین انالوگ را به طور مستقیم به تلویزیون خود وصل کرده و تصاویر آن را ببنید.

برای ضبط و مشاهده ویدیو های ضبط شده بر روی هارد از دستگاه DVR آنالوگ (و همچنین DVR AHD) استفاده می شود .
دوربین های مداربسته آنالوگ نسل قدیمی تر از سیستم های مداربسته را تشکیل می دهند که امروزه رفته رفته در حال از رده خارج شدن هستند. این دوربین ها در مقایسه با دوربین های شبکه یا دیجیتال از عیب های بزرگی برخوردارند که یکی از بزرگترین آنها محدود بودن کیفیت تصویر این دوربین هاست.


رزولوشن تصویر
رزولوشن تصویر بزرگترین المان کیفیت تصویر دوربین هاست. در دوربین های انالوگ این المان را با تیوی لاین نمایش میدهند. طبیعتا هر قدر تیوی لاین دوربین بالاتر باشد کیفیت تصویر ان نیز بالاتر است. بزرگترین اشکال دوربین های مداربسته انالوگ محدودیت شدید کیفیت تصویر انهاست.

این متن یک چکیده از توضیحات دوربین مداربسته آنالوگ بی باشد و برای درک بهتر و دقیق تر باید بصورت تجربی مورد بررسی قرار گیرد.